साग खेलकुदमा नेपालद्वारा २३ स्वर्ण पदक प्राप्तगरी पदक तालिकामा अग्रता कायमै

156

काठमाडौं,मङसिर१७: नेपालमा जारी १३औं दक्षिण एशियाली खेलकुदको पहिलो दिनमै १५ स्वर्ण सहित सुखत शुरुवात गरेको नेपालले मगलबार थप ८ स्वर्ण जितको छ । नेपालले पदक तालिकाको श्रीर्ष स्थानमा आफ्नो स्थान कायमै राखेको छ । विशेषगरी मार्सलआर्ट अन्तर्ग रहेका उस्सु, कराते र तेक्वान्दोका नेपापले स्वर्ण पदक जितेको छ । मंगलबार काठमाडौं र पोखरा भएका १५ खेलहरु मध्ये नेपालले उशु कराते दौड तेक्वान्दोमा थप पदक जितेको हो । एथलेटिक्सतर्फ नेपालकी शन्तोषी श्रेष्ठले १० हजार मिटर दौडमा नेपाललाइ स्वर्ण दिलाएकी हुन । साग खेलकुदको इताहासमा नेपालले महिला एथलेटिक्समा स्वर्ण जितेको यो नै पहिलो हो । यो प्रतिस्पर्धामा भारतले रजत र श्रीलंकाले काँस्य पदक प्राप्त गरेका छन् । यस्तै नेपाले आज उशुमा २ स्वर्ण पदक जितेको छ । विजय सिंजाली र शुस्मिता तामाङले नेपालका लागि उसुको थाउलोमा २ स्वर्ण जितेका हुन । विजयले बंगलादेशका खेलाडीलाइ तथा शुस्मिताले श्रीलंकाका खेलाडीलाइ पराजित गरी स्वर्ण पदक हात पारे । यता कराँतेको पुरुष कुमुतेमा नेपालका नविन रसाइलीले स्वर्ण जितेका छन् । नविनले ६७ केजी समुहमा पाकिस्तानका खेलाडीलाइ पराजित गरी स्वर्ण जितेका हुन । करातेकै कुमिते महिला ६७ केजीमा पनि नेपालले स्वर्ण पदक जितेको छ । नेपालकी सुनिता महर्जनले पाकिस्तानकी खेलाडीलाइ पराजित गरी स्वर्ण जितेकी हुन ।तेक्वान्दोमा पनि आज नेपालले स्वर्ण जितेर पदक तालिमा पदकको सङ्ख्या थपेको छ । नेपालकी काजल श्रेष्ठ ४६ केजी गेरुगिमा पाकिस्तानकी खेलाडिलाइ पराजित गरी स्वर्ण जित्न सफल भइन । तेक्ववान्दोतर्फ पुरुष ६८ केजी मुनि तौल समूहमा नेपालका बीरबहादुर महराले पाकिस्तानका खेलाडीलाई हराएर आफ्नो नाममा एक स्वर्ण बनाएका छन ।
यसै गरी पोखरामा भएको पुरुष दुवाथलोनमा पनि नेपालले स्वर्ण जितेको छ । पोखरामै भएको प्रतिस्पर्धामा नेपालका हिमाल टमाटाले दुवाथलोनमा स्वर्ण जितेका हुन । यस स्पर्धाको रजत पदक पनि नेपालकै लक्ष्मण मल्लले जितेका छन ।।

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here