Tuesday, March 20

बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजना राष्ट्रिय सरोकार समितिले बुढीगण्डकी डुबान क्षेत्रमा पर्ने गोरखा र धादिङका सबै क्षेत्रमा मुआब्जा रकम निर्धारण तथा तत्काल वितरण गर्न माग

प्रम/बूढीगण्डकी

बुढीगण्डकी जलविद्युत आयोजना राष्ट्रिय सरोकार समितिले बुढीगण्डकी डुबान क्षेत्रमा पर्ने गोरखा र धादिङका सबै क्षेत्रमा मुआब्जा रकम निर्धारण तथा तत्काल वितरण गर्न माग गरेको छ । प्रधानमन्त्री शेरबहादुर देउवालाई प्रधानमन्त्री कार्यालय सिंहदरबारमा ज्ञापनपत्र बुझाउँदै समितिले तत्कालीन २७ गाविस मध्ये ६ गाविसमा मात्र मुआब्जा वितरण गरिएकोमा अन्य गाविसका बासिन्दा अन्यौलमा रहेको जनाएको छ । मुआब्जा रकम कम भएका कारण वृद्धि गर्नुपर्ने माग गर्दै समितिले चिनियाँ कम्पनीलाई आयोजना निर्माणको जिम्मा दिंदा शेयर, रोजगारी लगायत डुबानबासीको अधिकारको सुनिश्चितता नहुनेतर्फ पनि समितिले प्रधानमन्त्रीको ध्यानाकर्षण गराएको छ ।

त्यस बखत प्रधानमन्त्री देउवाले यस विषयमा उर्जा मन्त्रालय लगायत सरोकारवाला मन्त्रालय र निकायसंग समन्वय गरी आवश्यक निर्णय छिटो लिने आश्वासन दिनुभयो ।।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *