Tuesday, March 20

प्रहरी महानिरीक्षकको नियुक्ति कानून सम्मत देखिएको सर्वोच्च अदालतको ठहर/ नायव महानिरीक्षक नवराज सिलवालद्बारा दायर रिट खारेज ।

सर्वोच्च/नवराज फैसला

सर्वोच्च अदालतले प्रहरी नायब महानिरीक्षक नवराज सिलवालले दायर गर्नुभएको रिट निवेदन खारेज गरेको छ । प्रधानन्यायाधीश गोपाल पराजुलीसहितको पूर्ण इजलासले डिआइजी सिलवालको रिट आज खारेज गरेको हो । चार वर्षका लागि प्रहरी महानिरीक्षकमा नियुक्त प्रकाश अर्यालको नियुक्ति कानुनसम्मत देखिएकाले सिलवालको रिट अगाडि बढाउन आवश्यक नभएको सर्वोच्चले ठहर गरेको छ । प्रधानन्यायाधीश पराजुली, न्यायाधीशहरु ओमप्रकाश मिश्र, केदारप्रसाद चालिसे, शारदाप्रसाद घिमिरे, मीरा खड्का, प्रकाशमान सिंह रावत र पुरुषोत्तम भण्डारीको बृहद् पूर्ण इजलासले रिट खारेज गर्ने फैसला गरको हो ।

यसैबीच सर्वोच्च अदालतको निर्णयपछि निवेदक प्रहरी नायव महानिरीक्षक नवराज सिलवालले नेपाल प्रहरी सेवाबाट आफू अलग भएको घोषणा गर्नुभएको छ ।।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *