Friday, April 20

निर्वाचन प्रचार प्रसारका लागि आज अन्तिम दिन/निर्वाचन सामग्रीसहित कर्मचारी र सुरक्षाकर्मी मतदानकेन्द्रहरुमा पुग्दै ।

उम्मेदवार/प्रचारप्रसार अन्तिम

यही मंसीर २१ गते हुने निर्वाचनका लागि आज प्रचारप्रसारको अन्तिम दिन हो । त्यसैले आज राजनीतिक दल तथा उम्मेदवारहरुले घरदैलोका साथै अन्तिम चुनावी सभा आयोजना गर्दैछन् । प्रचारप्रसारको आज अन्तिम दिन भएकाले सबै तथा उम्मेदवारले आज प्रचारप्रसारलाई व्यापक र प्रभावकारी बनाउने तयारी गरेका छन् । दोस्रो तथा अन्तिम चरणमा पहाडी तथा तराईका ४५ जिल्लामा निर्वाचन हुँदैछ । प्रतिनिधिसभाका लागि १२८ र प्रदेशसभाका लागि २५६ स्थानका लागि बिहिबार मतदान हुँदैछ । दोस्रो चरणमा करिब १ करोड २२ लाख ३६ हजार मतदाता रहेका छन् ।

त्यसैगरी प्रतिनिधिसभातर्फ १६ सय ६३ र प्रदेशसभातर्फ २८ सय १९ उम्मेदवार प्रतिस्पर्धामा हुनुहुन्छ । मतदानका लागि आयोगले सबै तयारी पूरा गरेको छ भने निर्वाचन कर्मचारीहरु मतदान केन्द्रमा पुग्न थालेका छन् । पहिलो चरणमा उच्च पहाडी तथा हिमाली क्षेत्रका ३२ जिल्लामा मंसीर १० गते मतदान भएको थियो ।।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *