Tuesday, March 20

आम हत्या गरिएका रोहिन्ग्या समुदायका विषयमा समाचार लेखेपछि म्यान्मारमा दुई जना पत्रकार पक्राउ/देशको गोप्यता सम्बन्धी ऐन उल्लंघन गरेको आरोप ।

म्यानमार/रोहिंग्या आमहत्या

सेना तथा गाउँलेहरु द्वारा म्यान्मारमा आम हत्या गरिएका रोहिन्ग्या मुसलमानका विषयमा रोयटर्सले विस्तृत अध्ययन सार्वजनिक गरेपछि रोयटर्सका दुई जना पत्रकारलाई म्यान्मारमा गिरफ्तार गरिएको छ । देशको आधिकारिक गोप्यता सम्बन्धी ऐन उल्लंघन गरेको आरोपमा पत्रकार वा लोन र क्यु स्यो ओ लाइ गिरफ्तार गरिएको हो । गत वर्ष राखिन प्रान्तमा १० जना रोहिन्ग्याको गैरकानुनी रुपमा हत्या गरिएको प्रमाण सहित तथ्य सार्वजनिक गरेको समाचार एजेन्सीको दावी छ ।

म्यान्मारमा आफ्ना पत्रकार गिरफ्तार भएपछि रोयटर्सका प्रधान सम्पादक स्टेफन जे एडलरले आफूहरुको मुख्य प्राथमिकता गिरफ्तार गरिएका आफ्ना दुई पत्रकारको सुरक्षा रहेको बताएका छन् । यो विषय विश्वकै सार्वजनिक चासोको विषय भएकाले पनि आफूहरुले धरातलीय खोज ब्रेकिङ गरेको रोयटर्सले जनाएको छ ।।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *