Tuesday, May 22

सिरियाबाट अमेरिकी सेना फिर्ता नगर्न ट्रम्पलाई फ्रान्सका राष्ट्रपतिको आग्रह/संयुक्त शैन्य कारवाही आवश्यक रहेको उल्लेख

सिरिया/फ्रान्स म्याक्रोन

फ्रान्सका राष्ट्रपति इम्यानुअल म्याक्रनले अमेरिकी राष्ट्रपति डोनाल्ड ट्रम्पलाई सिरियाबाट अमेरिकी सेना फिर्ता नगर्न र लामो समयसम्म राख्न आश्वस्त पारेको बताउनु भएको छ । अघिल्लो महिना राष्ट्रपति ट्रम्पले सिरियाबाट छिट्टै अमेरिकी सेना फिर्ता हुने बताउनु भएको थियो ।

शनिबार अमेरिका, बेलायत र फ्रान्सले संयुक्त रुपमा सिरिया सरकार विरुद्ध रासाइनिक हतियारको प्रतिक्रिया स्वरुप आक्रमण गरेका हुन् । फ्रान्सेली राष्ट्रपति म्याकरनले राष्ट्रपति ट्रम्पलाई हवाई आक्रमणलाई निश्चित गर्न आश्वस्त पारेको बताउनु भयो । यस अघि सैन्य कारवाही फिर्ता गर्ने विषयमा कयौंपटक कुरा भएको थियो ।

राष्ट्रपति म्याकरनले टेलिभिजनसँगको प्रत्यक्ष अन्तरवार्तामा शनिवार सबेरै सिरियामा शुरु भएको संयुक्त शैन्य कारवाही आवश्यक रहेको तर यो सिरिया विरुद्ध युद्धको घोषणा नभएको बताउनु भयो ।।

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *